Qi Jing Ba Mai – de acht buitengewone meridianen
De Qi Jing Ba Mai, ook wel de acht extra meridianen genoemd, vormen het fundament onder ons meridiaanstelsel. Ze ontstaan al bij de conceptie, op het moment dat eicel en zaadcel samensmelten.
Als eerste verschijnt de Chong Mai – de zee van bloed en drager van de rode draad. Vanuit de Chong Mai ontstaan de Ren Mai (oorspronkelijke yin) en de Du Mai (oorspronkelijke yang). Deze drie worden bijeengehouden door de Dai Mai (gordelvat). Vervolgens ontwikkelen zich de vier overige vaten: de Yin Wei Mai, Yang Wei Mai, Yin Qiao Mai en Yang Qiao Mai.
De Qi Jing Ba Mai worden gezien als reservoirs van qi en bloed. Ze slaan energie en informatie op en voeden de hoofdmeridianen wanneer dat nodig is. Omdat ze op een diepere laag liggen dan de “gewone meridianen”, werken ze ook dieper door: niet alleen op lichamelijke klachten, maar ook op constitutie, familielijn en levenspatronen.
Samen vormen de acht vaten een bedding die onze oorsprong, erfelijkheid en rode draden draagt. Waar de twaalf hoofdmeridianen vooral het dagelijks functioneren reguleren, openen de Qi Jing Ba Mai de weg naar de lagen eronder – de laag waar oorsprong, trauma en heling samenkomen.
Door te werken met de Qi Jing Ba Mai kunnen diepgewortelde emoties en overtuigingen in beweging komen. Het kan voelen alsof je herboren wordt. Door het lichaam te volgen kom je vanzelf op het juiste niveau terecht – precies daar waar gewerkt mag worden.
Het mooie is dat dit proces nooit te ver of te snel gaat. De vaten werken altijd in evenwicht met het lichaam. Daardoor ontstaat ruimte, vertrouwen en herstel vanuit de diepste laag.
Ben je nieuwsgierig geworden of het iets voor jou zou kunnen zijn? Maak een afspraak met mij en dan gaan we samen op onderzoek uit.